Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

ECOKONKURS - ekologiczny konkurs charytatywny dla dzieci placówek oświatowych

Nasze przedszkole bierze udział w Ekologicznym konkursie charytatywnym. Konkurs polega nie zbieraniu odzieży (nowej lub używanej) o jak największej wadze w okresie trwania konkursu, która zostanie ponownie wprowadzona do  obiegu. Zwycięzcą w konkursie jest ta placówka, która zbierze tekstylia o największej wadze.

Zbieramy:

- wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej; nowe i używane, ale nie noszące śladów zużycia czyli: bez dziur, bez zmechaceń, bez plam, czyste;
- buty połączone w pary; czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia;
- akcesoria, np.: torebki, paski, biżuteria, bez zewnętrznych zniszczeń i braków;
- tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany;
- maskotki.
Jeśli chcesz wesprzeć naszą zbiórkę przynieś do przedszkola wymienione wyżej rzeczy i zostaw u nauczycielek w grupie.
Dodatkowo można zwiększyć wynik przekazując darowiznę na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo (przekazany 1 zł to 1 kg więcej do wyniku grupy). Darowiznę można przekazać poprzez stronę https://www.darowizna.fsd.lublin.pl/.../przedszkole-nr.../ Jest to specjalna forma zbiórki uruchomiona dla osób, które chcą wesprzeć organizatora a nie mają odzieży do oddania.
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu, odnawialnych źródeł energii oraz ochronny przyrody. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, rzeczy przynosimy do 10 maja.
Dziękujemy.

koordynatorki konkursu: Anna Jadzińska, Magdalena Springer