Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Narodowy Program Czytelnictwa 2.0

Opis projektu :

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021 - 2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Realizowane zadania:

Działania promujące w ramach projektu

1. Zakup nowości wydawniczych dla dzieci, w tym książki obrazkowe, mówione i elektroniczne, które są dostępne na rynku księgarskim.
  2.  Poznanie i utrwalanie wiadomości na temat tego jak powstaje książka, filmy edukacyjne, warsztaty tworzenia własnych książeczek.
  3. Prezentowanie różnych utworów dziecięcych w formie słownej, plastycznej, muzycznej i ruchowej (konkurs recytatorski, plastyczny, śpiewanie piosenek, kolęd, pastorałek, zabawy teatralne).
  4. Udział w akcji ogólnopolskiej "Cała Polska Czyta dzieciom".
  5. Tworzenie własnych bajek, opowiadanie ich kolegom i koleżankom.
  6. Udział w akcjach promujących czytelnictwo, organizacja spotkań, wystaw, konkursów, zakup nagród książkowych.

Działania współdziałające w środowisku lokalnym w ramach projektu

1. Organizacja spotkań autorskich.
  2. Współpraca z Teatrem im. A. Sewruka w Elblągu.
  3. Wycieczka do Biblioteki Elbląskiej.
  4. Współpraca z Warmińsko- Mazurską Biblioteką Pedagogiczną w Elblągu.
  5. Zorganizowanie biblioteczki dla rodziców w Przedszkolu, wyznaczenie osób odpowiedzialnych za wypożyczanie rodzicom książek.
  6. Spotkanie z teatrem.
  7. Spotkania czytelnicze z rodzicami, dziadkami, zaproszonymi gośćmi.

Grupą docelową są dzieci uczęszczające do naszego przedszkola w wieku od 3 do 6 lat.